Особливості зарахування учнів до 1-х класів у 2024 році

Шановні батьки майбутніх першокласників!

Повідомляємо вам, що на сайті "Електронна реєстрація в заклади загальної середньої освіти" ви маєте можливість подати заяву на вступ дитини до 1-го класу школи. Для цього необхідно зареєструватись на сайті, обрати заклад загальної середньої освіти району, створити заявку та підтвердити її документами у закладі освіти.

Інструкція для батьків

Заклади загальної середньої освіти мають доступ до перегляду та обробки заяв. Звертаємо Вашу увагу, що залишається чинним Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти (далі - Порядок), затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 16 квітня 2018 року № 367.

Зарахування до закладу освіти здійснюється відповідно до наказу його керівника, що видається на підставі заяви про зарахування до закладу освіти (далі - заява про зарахування) одного з батьків, поданої особисто (з пред'явленням документа, що посвідчує особу заявника)за зразком згідно з додатком 1 до цього Порядку,(у 2020 році прийом заяв у закладі освіти - відразу після завершення карантину)до якої додаються:

- копія свідоцтва про народження дитини (під час подання копії пред'являється оригінал відповідного документа);

- оригінал чи копія медичної довідки за формою первинної облікової документації №086-1/о, довідка профілактичних щеплень.

Батьки (один із батьків) мають право зареєструватися та необхідні документи (їх копії) до будь-якого закладу освіти для зарахування на вільні місця.

Згідно з підпунктом 1 пункту 3 глави 1 розділу ІІ Порядку до 01 червня включно зараховуються усі діти, місце проживання яких на території обслуговування закладу освіти підтверджене, а також діти, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому закладі, чи дітьми працівників цього закладу освіти. Порядок не визначає пріоритетність у зарахуванні дітей цих чотирьох категорій.

Зазначаємо, що електронна реєстрація до закладу загальної середньої освіти також не встановлює черговість зарахування, а електронна заявка не є підставою для зарахування дитини до закладу загальної середньої освіти.