Наші традиції

Наша школа нагадує величезний вулик. А кабінети в ній – щільники. І в кожному з них – мед науки. Проте вчителі відкривають нам не лише закони Всесвіту, не лише знайомлять із різними явищами природи та посвячують у магічні таємниці чисел, із ними ми пізнаємо скарби рідного слова, красу мистецтва, важливість здорового способу життя.

За сорок років діяльності школи сформувалось чимало традицій, що зберігаються й передаються від одного покоління до іншого. Ось хоч би взяти свято Першого дзвоника - День знань. Це хвилююча зустріч із школою, учителями, друзями. Лунають щирі привітання, слова подяки рідній школі, учителям, батькам учнів, які допомагають дбати, щоб було в ній тепло й затишно.

Традиційним концертом, виставкою осінніх квіткових композицій відзначається в ХЗОШ № 142 День учителя.

Наші педагоги заслуговують на те, щоб їх поважали й пишалися ними. Майже щорічно маємо лауреатів і призерів фахових конкурсів «Учитель року та «Класний керівник року».

Свято «Прощавай, Букварик», яке щорічно проходить в початковій школі – одне з найулюбленіших. Це перша сходинка, яку долають наші першокласники. До урочистостей залучаються не лише учні, а й їхні батьки, мешканці мікрорайону.

Ми живемо в глобалізованому світі, тож із дитячих літ привчаємо школярів бути толерантними й шляхетними. У жовтні, відзначаючи «День Організації Об’єднаних Націй», учителі англійської мови разом із учнями початкових класів проводять свято «Планета друзів». 9 листопада учні школи беруть участь у відзначенні Дня слов’янської писемності.

Та найулюбленішим було і залишається Новорічне свято. Уже кілька років підряд у школі не обмежуються традиційними карнавалами чи зустріччю з Дідом Морозом і Снігуронькою. Ні, до цього свята заздалегідь готуються усі класи, адже це мюзикли, де діти можуть продемонструвати свої таланти й здібності. Добротні декорації, яскраві костюми, а головне – старанність і талант юних виконавців викликають захоплення глядачів. І «Снігова королева», і «Попелюшка» стали справжнім тріумфом юних лицедіїв. Ними захоплюються і пишаються, їхніх виступів із нетерпінням чекають.

Традиційними в школі є весняні свята – Міжнародний жіночий день 8 Березня та Шевченківські дні. На мамине свято вшановується жіноцтво, висловлюється повага до жіночої працелюбності й привабливості, прославляється весна, що асоціюється із красою і молодістю. У Шевченківські дні в школі відбуваються конкурси, зустрічі з митцями. Ми знову і знову причащаємося до слова Великого Кобзаря, черпаємо в нього силу й наснагу.

День Перемоги – теж особливе свято і не лише для школи, а й для жителів мікрорайону. Це хвилююча зустріч із ветеранами, дітьми війни, учасниками бойових дій. Скільки теплоти й задушевності вкладають учителі й учні, вшановуючи Подвиг і Мужність, Пам’ять і Спомин. Це свято нікого не залишає байдужим, бо естафета Пам’яті триває.

Починає завойовувати все більш прихильників і свято «Зоряний міст», під час якого учні демонструють свої мистецькі таланти.

Завершується навчальний рік традиційним святом Останнього дзвоника та випускним балом. На свято Останнього дзвоника у школі проходить капусник. Скільки вигадки, кмітливості демонструють його учасники. Іскрометний гумор і дотепність заряджають усіх наснагою і позитивними емоціями.

Улітку в школі теж не зупиняється життя. Наш табір відпочинку «Сонечко» - один із кращих у районі. Дітлахи відпочивають, набираються сил і здоров’я, загартовуються.

Школа живе, формує нове покоління громадян рідної України, а разом із ним і її щасливе майбутнє!