Всесвітній день прав людини.

Сьогодні 10 грудня – Всесвітній день прав людини.

Шлях людства до сучасного розуміння прав людини був дуже довгим. Першим, хто отримав деякі права у жорстокій боротьбі з королями, були англійські лицарі. У 1215р. король Англії вимушений був підписати Хартію Вольностей, яка трохи обмежила його владу.

У 1945 році після жахливої Другої світової війни, народи багатьох країн вирішили, що доля збереження миру їм потрібно об’єднатись.

10 грудня 1948 року Організація об’єднаних націй ухвалила Загальну декларацію прав людини, яка забезпечує всім народом громадянські права і свободи, рівність усіх перед законом.

День прав людини широко відзначається і у нас в школі. Це вже традиційне свято. Учні беруть участь в конкурсі на кращий плакат «Права людини очима дітей». В цьому році переможцями конкурсу стали учні 9 класу: І місце - Побєгуц Артем, ІІ місце – Рибак Владислав та Калін Катерина, ІІІ місце – Твердохлєбов Владислав та Хіврич Катерина.

/Files/images/Photo1.png

/Files/images/Photo2.png

Учнями 10 класу були створені три лекційні групи, які в кожному класі провели лекції на тему: «Що таке права людини?».

В актовій залі школи був проведений правовий брейн-ринг «Громадянин – патріот України». Учні змагались за перемогу в таких номінаціях: газети на правову тематику, емблема, знання права, конкурс капітанів, творчий конкурс. Перемогу здобула команда дівчат 9 класу «Ліга справедливості».