Увага! Діти на дорозі!

Наприкінці серпня більшість дітей після сезону відпусток повертаються з батьками з відпочинку до міст з інтенсивним рухом транспорту на вулицях. За статистикою, саме в кінці серпня – на початку вересня відмічається зростання рівня аварійності за участю дітей, тому співробітники Державтоінспекції приділяють дітям особливої уваги, намагаються вберегти їх від трагічних помилок на автошляхах, роз’яснюючи неповнолітнім вимоги Правил дорожнього руху та пояснюють, якими можуть бути наслідки від їх невиконання.

/Files/images/ГАИ светофор как ДС.jpg

Дитина в салоні автомобіля цілком і повністю залежить від людини, що сидить за кермом. Саме злочинна недбалість дорослих, які перевищили швидкість, порушили правила обгону, проїзду перехресть, переоцінили свої сили і можливості, нарешті, просто не подбали про безпеку своєї дитини є причиною подібних трагедій. Відтак, батьки або ж інші особи, які керують транспортними засобами, повинні бути особливо уважними за кермом, якщо у транспорті є діти. Водночас, в автомобілях мають бути обов’язково облаштовані дитячі сидіння для перевезення дітей.

/Files/images/Гаи обращение к детям.jpg

Нагадуємо, що п. 21.11б) Правил дорожнього руху забороняє перевозити дітей, зріст яких менше 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку, - у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу; на передньому сидінні легкового автомобіля - без використання зазначених спеціальних засобів; на задньому сидінні мотоцикла та мопеда.

Тому, Державтоінспекція спільно з Головним управлінням освіти та науки Харківської обласної державної адміністрації напередодні навчального року проводить місячник особливої уваги до поведінки дітей на дорозі.

Так, з 20 серпня по 20 вересня поточного року на території Харківської області проводяться профілактичні заходи «Увага! Діти на дорозі!» Їх мета – привернення уваги громадськості до проблеми дитячого дорожньо-транспортного травматизму недопущення зростання кількості дорожньо-транспортних пригод за участю дітей, збереження життя та здоров’я юних учасників дорожнього руху.

Державтоінспекція приділить увагу наявності поблизу навчальних закладів дорожніх знаків, дорожньої розмітки, справності світлофорів та освітлення.

Особлива увага буде приділена безпеці перевезення школярів шкільними автобусами. Будуть визначені безпечні маршрути руху, їх облаштування необхідними дорожніми знаками, розміткою, ремонт дорожнього покриття, а також здійснено перевірку технічного стану шкільних автобусів, наявності необхідних документів та проведений інструктаж водіїв.

Під час перевірок особливу увагу будуть звертати на наявність у водіїв, допущених до перевезення учнів, п’ятирічного стажу керування автобусами (згідно п. 21.3 Правил дорожнього руху), маршруту і розкладу руху, узгодженого з місцевими органами Державтоінспекції, інших документів, передбачених законодавством України.

Аби нагадати дітям основи безпечної поведінки на автошляхах, Державтоінспекція пропонує вчителям та батькам на початку навчального року встановити чергування в небезпечних місцях на дорогах поблизу шкіл у період приходу дітей до школи та повернення їх додому.

Протягом перших днів вересня співробітники Державтоінспекції проведуть для школярів уроки з правил безпечної поведінки на дорозі, виступлять на батьківських зборах та нагадають, що з приходом осені буде темніти рано і для виділення себе на дорозі, щоб стати помітним для водіїв, необхідно на одязі дітей та шкільних ранцях розміщати світловідбивні елементи – флікери.

Державтоінспекція Харківщини звертається:

Шановні батьки, вчителі! Дуже важливо, щоб дитина не лише запам'ятала, але й зрозуміла необхідність суворого дотримання Правил дорожнього руху. Детально розберіть з нею кожну з дорожніх ситуацій, що можуть виникнути під час її руху вулицями населеного пункту. Після цього обов'язково закріпіть теоретичні знання під час прогулянок з дитиною. Визначте найбезпечніший маршрут руху до школи, пройдіть його разом кілька разів. Зверніть особливу увагу дитини на перехід проїзної частини. Роз'ясніть сину чи доньці небезпечність недотримання Ваших рекомендацій. І запам'ятайте, що особиста наука – найголовніше. Ніколи не подавайте своїм дітям приклад нехтування Правилами дорожнього руху. Нехай дороги для Ваших дітей будуть безпечними!

/Files/images/ЛИСТОВКА 1 DEL детей.jpg

Дорогі діти! Державтоінспекція звертається до вас! Щоб ваші прогулянки були радісними і безпечними, необхідно виконувати Правила дорожнього руху кожного разу, коли ви виходите з дому. Пам'ятайте, ваші дії мають бути зрозумілі для інших учасників дорожнього руху, а також треба бути уважними кожного разу, коли ви підходите до проїжджої частини.

/Files/images/ЛИСТОВКА 22.jpg

Шановні водії! Сідаючи за кермо, ви покладаєте на себе відповідальність за життя людей. Запам'ятайте: при переїзді пішохідних переходів, зупинок громадського транспорту, поблизу навчальних закладів, зон відпочинку та при наближенні до груп громадян і особливо дітей, що знаходяться поблизу з проїжджою частиною, будьте особливо обережні, зменшіть швидкість руху, адже маленькі пішоходи – непередбачувані учасники дорожнього руху. Правила дорожнього руху – закон, яким ви повинні керуватись завжди!

/Files/images/ЛИСТОВКА 3.jpg

Тільки так мизможемо уберегти наших дітей від біди на дорозі!

УДАІ ГУМВС УКРАЇНИ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Безпека руху - це життя!

Правила дорожнього руху відповідно до Закону України "Про дорожній рух" встановлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України.

Учасники дорожнього руху зобов'язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил, а також бути взаємно ввічливими. Кожний учасник дорожнього руху має право розраховувати на те, що й інші учасники виконують ці Правила.

З метою попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму наша школа бере активну участь у Всеукраїнському конкурсі-рейді «Увага! Діти – на дорозі».

Для учнів школи розроблено та затверджено план-схему безпечного руху о школи:

/Files/images/img718_.jpg

Пропонуємо також ознайомитися із заходами, що відбуватимуться в нашій школі:

/Files/images/img719_1.jpg

/Files/images/img720_2.jpg

/Files/images/img721_3.jpg

ОСТАННІ НОВИНИ

Щорічно на початку вересня розпочинається в школі місячник "Увага! Діти на дорозі!", мета якого активізація роботи з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму. В нашій школі проведено єдині уроки (01.09, 15.09), виховні години, позакласні заходи, присвячені вивченню та закріпленню на практиці правил дорожнього руху. Діти із задоволенням брали участь у рольових іграх, навчальних програмах та конкурсах. Ми впевнені, що знання та практичні навички, які здобули наші учні на цих заходах, стануть їм у нагоді завжди.

/Files/images/IMG_3728_.jpg/Files/images/IMG_3752_.jpg /Files/images/IMG_3773_.jpg/Files/images/IMG_3770_.jpg/Files/images/IMG_3751_.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 2110

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.