"Нехай учитель поспішає до дітей, радіє кожній зустрічі з ними, тоді й діти поспішатимуть у школу і щиро радітимуть кожній зустрічі зі своїм учителем"
Ш. Амонашвілі

/Files/images/IMG-c299ce5f9d9cd9945fb3734def2310f5-V.jpg

Професія вчителя, на мій погляд, найважливіша у житті, хоч вона і забирає багато сил, але в той же час приносить багато радісних хвилин. Насправді були такі моменти, коли я думала, чи ту обрала професію? Могла знайти щось інше. Але сама собі зізнавалась – Ні, не могла, бо присвятила себе праці з дітьми, а вони – це світ добра і любові.

Треба завжди пам’ятати: ти – взірець у всьому: у поведінці, способі життя, відношенні до звичайних подій. Ти знаходиш у кожній дитині щось добре, проектуєш і розвиваєш її, любиш як рідну дитину, віриш їй і вона вірить тобі. Бо ти - Учитель. Найголовніше не зіпсувати, не розбити надії дітей.

Кожного дня відчиняючи двері школи тебе оточують діти та поспішають розповісти тобі свої новини, поділитися успіхами, відчуваєш себе дуже щасливою.

Я впевнена: учителями не стають, ними народжуються. Хоча, щоб стати справжнім вчителем треба відповідально та наполегливо працювати.

Школа - найцікавіша країна, де кожен день різний, де кожна мить - це пошук цікавого, де немає часу нудьгувати, сваритися і витрачати час дарма, де кожна дитина - це створювач майбутнього, а це значить всі мешканці цієї країни відповідають за майбутнє. У школі весь час треба намагатися стати цікавим для людей, що оточують тебе, дарувати їм свою енергію, знання, уміння, дізнаватися про нове, квапитися не запізнитися. Тому в цій країні залишаються лише найстійкіші, найтерплячіші, наймужніші, найщиріші, найвідповідальніші, найдобріші, найцікавіші люди. І це – вчителі!.

Але, щоб запалити, потрібно, водночас сяяти самому, захоплювати, вести за собою. Потрібно любити те, чому навчаєш, і тих, кого навчаєш. Треба поважати і довіряти. Берегти «дитячі душі».

Вчитель початкових класів І категорії, стаж роботи 30 років