ДРУЖИНА ЮНИХ РЯТУВАЛЬНИКІВ-ПОЖЕЖНИХ

Дружини юних рятувальників-пожежних — добровільні об'єднання учнів, які створюються з метою виховання у них мужності, благородства, фізичної загартованості та пожежно-технічної професійної орієнтації. Діяльність дружин юних рятувальників здійснюється на основі Закону України «Про пожежну безпеку», на демократичних засадах, гласно, на основі зацікавленості учнівської молоді у вивченні пожежної справи, при ши­рокій їх ініціативі та носить гуманний, благодійний характер.

У Харківському ліцеї № 142 функціонує дружини юних рятувальників-пожежних «Салтівські вогнеборці».

Основні завдання дружин юних рятувальників-пожежних: · допомога ліцею у вихованні в учнівської молоді по­чуття відповідальності за збереження життя та здоров'я людей, матеріальних цінностей від пожеж:

· пропа­ганда правил пожежної безпеки та пожежно-профілактичних заходів серед дітей;

· пропаганда традицій та історії пожежної охорони і Добровільного пожежного товариства України.

Основні напрямки роботи дружини юних рятувальників-пожежних є:

· вивчення основ пожежної профілактики, первинних засобів пожежо­гасіння та ознайомлення із пожежною технікою, пожежно-технічним споряд­женням, засобами зв'язку, системами автоматичного пожежогасіння, пожежної та охоронно-пожежної сигналізації;

· вивчення правил пожежної безпеки та дій в разі виникнення пожежі; роз'яснювальна робота щодо попередження пожеж в результаті пустощів дітей з вогнем і заходів пожежної безпеки;

· участь у змаганнях з пожежно-прик­ладного спорту, конкурсах, олімпіадах, вікторинах, кінолекторіях на протипо­жежну тематику;

· відвідування пожежно-технічних училищ, обласних центрів пожежно-технічної пропаганди, виставок і пам'ятних місць, які роз­повідають про подвиги пожежних; збір матеріалів про історію та людей пожежної охорони і Добровільного пожежного товариства України; створення в ліцеї експозицій слави;

· організація зустрічей із заслуженими працівниками та ве­теранами пожежної охорони і Добровільного пожежного товариства України, майстрами пожежно-прикладного спорту.

Інформування про організацію роботи

Дружини юних рятувальників-пожежних ХЛ № 142 На підставі нормативних документів та відповідно до наказу № 22 від 22.03.2023 було затверджено Положення про дружину юних рятувальників-пожежних ХЛ № 142.

Цим наказом було призначено відповідальних за роботу дружини юних рятувальників-пожежних Світличного О.І. та Жижеру О.В., було створено робочу групу з педагогічних працівників ХЛ № 142 для координації дій у разі надзвичайних ситуацій. У вересні було створено та затверджено

План роботи дружини юних рятувальників-пожежних ХЛ № 142 на 2023-2024 навчальний рік. У рамках функціонування дружин юних рятувальників-пожежних на початку навчального року було проведено Єдиний урок з безпеки, на якому ДЮРП ХЛ № 142 «Салтівські вогнеборці» виступила з відеороликом про пожежну безпеку для всіх учнів закладу.

Адміністрація ліцею активно співпрацює з інспекторами ДСНС.

Було створено та узгоджено графік проведення спільних занять у І семестрі 2023/2024 навчального року.