Головою учнівського самоврядування комунального закладу «Харківський ліцей № 142 Харківської міської ради» є Гаспарян Анна Оганесівна. Куратор – заступник директора з ВР Катриченко Карина Сергіївна.

/Files/images/Гаспарян самоврядування.jpg

Учнівське самоврядування сприяє виробленню в учнів таких якостей як:

  • відповідальність за доручену справу, за колектив, за все, що відбувається навколо;
  • принциповість — вміння критикувати, належним чином сприймати критику, давати об'єктивну оцінку власним вчинкам і оточуючих людей; самостійність; готовність залежно від конкретних умов знаходити правильне рішення, долати труднощі;
  • творче ставлення до дійсності;
  • вміння виявляти ініціативу, вносити в будь-яку справу свої зусилля, думки,пропозиції.

Основні напрями діяльності органів дитячого самоврядування:

  • якнайширше залучення дітей та молоді до активної участі в житті колективу, громади;
  • розкриття, самовдосконалення та самореалізація особистості; її моральний та духовний ріст;
  • захист прав та інтересів членів свого колективу;
  • організація просвітницької роботи серед своїх однолітків;
  • організація життя та діяльності свого колективу;
  • підготовка до майбутнього дорослого життя, орієнтовний вибір майбутньої професії.

В основному виділяють дві важливі функціїучнівського самоврядування:

1. Забезпечення злагодженої роботи всіх колективів у навчальному закладі, оптимальне рішення повсякденних завдань з урахуванням інтересів учнів, щоб кожному було комфортно і залежало б це від нього.

2. Підготовка учнів до участі у майбутньому управлінні державними і громадськими справами, оволодіння знаннями, вміннями і навичками управлінської діяльності.

Адже навчити правильно керувати набагато важче, ніж робити щось самому. В сучасних умовах розвитку інформаційного суспільства молода людина має володіти не стільки знаннями, скільки методами пошуку інформації, а головне - вміннями і якостями, що допоможуть їй виживати і успішно діяти на благо собі і всього суспільства. І все це набувається за участі учнівського самоврядування.



Статут

учнівського самоврядування

«Єднання»

комунального закладу

«Харківський ліцей № 142 Харківської міської ради»

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. «Єднання» є громадським об’єднанням учнівської молоді, яка навчається у ліцеї № 142, а також всіх бажаючих від 6 до 18 років.

1.2. Діяльність «Єднання» спрямована на задоволення інтересів члені організації, розвиток їх творчих здібностей, реалізацію та захист своїх прав і свобод.

1.3. Місцезнаходження учнівського саморядування «Єднання»: м. Харків, вул. Валентинівська, 20-В.

1.4. «Єднання» здійснює свою діяльність відповідно до Законодавчих актів, що регулюють діяльність дитячих та молодіжних організацій: Загальної декларації прав людини, Міжнародного пакту про громадські та політичні права, Конвенції про права дитини, Конституції України, Закону України «Про об’єднання громадян», Декларації про загальні засади державної молодіжної політики в Україні, Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», Закону «Про дії Кабінету міністрів України щодо реалізації державної молодіжної політики», Закону України «Про молодіжні та дитячі громадські організації».

1.5. «Єднання» співпрацює з педагогами та батьками, громадськими об’єднаннями.

1.6. Організація вільна у виборі напрямів своєї діяльності.

2. МЕТА, ПРИНЦИПИ ТА НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ

2.1. Мета: формування активної громадської позиції, почуття власної гідності, готовності відповідати за свої дії, рішення; виховання свідомого громадянина, готового в майбутньому взяти участь у вирішенні важливих завдань; соціалізація членів, навчання їх науці управління через участь у самоврядуванні організації.

2.2. Принципи: повага до особистої думки і гідності кожного члена; колективність у роботі та її органів у поєднанні з особистою відповідальністю кожного члена за виконання своїх обов’язків та доручень; виборність усіх керівних органів знизу доверху; свобода дискусії в поєднанні з дисципліною і підпорядкованістю меншості більшості; виховання підростаючого покоління в дусі цінностей демократичного, відкритого, гуманного суспільства.

2.3. Напрями діяльності:

- організація дозвілля членів та учнів школи;

- краєзнавчий;

- волонтерський;

- трудовий;

- патріотичне виховання.

3. КЕРІВНІ ОРГАНИ

3.1. Найвищим керівним органом є Загальні збори, які скликаються 1 раз на рік.

3.2. Позачергові Загальні збори скликаються за вимогою не менш 2/3 членів керівного Активу.

3.3. Загальні збори вважаються чинними, якщо в їх роботі брали участь не менш 2/3 членів організації. Рішення Загальних зборів є дійсним, якщо за нього проголосувала більшість членів.

3.4. На Загальних зборах: приймається Статут, вносять зміни та доповнення до нього; обирається керівний Актив, Голова організації, два його заступника, секретар із числа членів керівного складу строком на 1 рік; заслуховує та затверджує та звіти; затверджує символіку та атрибутику; вирішує інші важливі питання, пов’язані з діяльністю організації.

3.5. У період між Загальними зборами членів керівництво діяльністю учнівського самоврядування здійснюється Активом.

4. КЕРІВНИЙ АКТИВ

4.1. Вищим керівним органом учнівського самоврядування на період між Загальними зборами є керівний Актив. Основною формою роботи Активу є засідання, які проводяться 1 раз на місяць. Позачергові засідання скликаються Головою Активу веде Голова. Рішення керівного активу приймаються більшістю голосів за умови, якщо на засіданні присутні 2/3 його членів.

Керівний Актив: визначає основні напрями діяльності організації; висуває пропозиції для затвердження на Загальних зборах членів учнівського самоврядування; вирішує питання зовнішньої та внутрішньої діяльності учнівського самоврядування; розробляє програми та проєкти, упроваджує їх в життя; розробляє символіку та атрибутику учнівського самоврядування із подальшим затвердженням цього рішення на загальних зборах; висуває пропозиції щодо посад голови та двох його заступників для затвердження на загальних зборах.

5. ГОЛОВА КЕРІВНОГО АКТИВУ:

- веде засідання Загальних зборів керівного Активу;

- здійснює оперативне керівництво роботою учнівського самворядування;

- затверджує внутрішні документи за рішенням більшості членів керівного активу;

- видає розпорядження в межах своєї компетенції;

- виконує інші функції, покладені на нього рішенням більшості керівного Активу;

- у разі необхідності приймає рішення про позачергове скликання Активу.

6. ЧЛЕНИ САМОВРЯДУВАННЯ, ЇХ ПРАВА ТА ОБОВЯЗКИ

6.1. Члени мають право: обирати та бути обраними до керівного Активу організації; брати участь у всіх заходах, які проводить учнівське самоврядування; мати будь-яку інформацію про її діяльність; захищати свою позицію при вирішенні будь-якого питання; вносити пропозиції до керівного Активу з питань, пов’язаних з діяльністю учнівського самоврядування.

6.2. Обов’язки членів:

- дотримуватися Статуту;

- брати участь у роботі учнівського самоврядування;

- виконувати рішення керівного Активу.

6.3. Вихід з учнівського самоврядування здійснюється на підставі заяви – для індивідуальних членів та рішенням Керівного Активу – для колективів.

7. КОНСУЛЬТАНТИ

Педагог-організатор, заступник-директора з виховної роботи, вчитель фізичного виховання, лікар, вчитель історії, військовий керівник, вчитель виробничого навчання можуть бути консультантами учнівського самоврядування.

8. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ

Припинення діяльності учнівського самоврядування може бути здійснено шляхом реорганізації або її ліквідації.

Реорганізація проводиться згідно з рішення Загальних зборів.

Кiлькiсть переглядiв: 1118

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.