«Пам'ять Серця»

Тематичний напрям проекту: соціальний

Назва проекту: „Пам’ять Серця”

Назва навчального закладу: Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 142 Харківської міської ради Харківської області

Виконавці проекту - 45 чоловік: педагог-організатор, практичний психолог, керівник та члени учнівського самоврядування, класні керівники.

Цільова аудиторія: ветерани Великої Вітчизняної війни; люди, постраждалі від голодоморів.

Мета проекту: Надання соціальної допомоги та психологічної підтримки людям похилого віку, шляхом індивідуального підходу до кожної людини. Виховання в учнів історичної пам’яті, морально – етичних цінностей: людяності, толерантності, поваги до старшого покоління.

Мета проекту - Надання соціальної допомоги та психологічної підтримки людям похилого віку, шляхом індивідуального підходу до кожної людини. Виховання в учнів історичної пам’яті, морально – етичних цінностей: людяності, толерантності, поваги до старшого покоління.

Завдання проекту:

-створення банку даних та налагодження тісного контакту з кожною людиною цільової аудиторії;

-надання соціальної допомоги ветеранам Великої Вітчизняної війни та людям, постраждалим від голодоморів;

-залучення до проекту як можно більшої кількості учнів;

-надання психологічної та моральної підтримки людям похилого віку;

-профілактика негативних емоцій та депресивних станів у людей похилого віку;

- формування позитивного ставлення до старості.

Актуальність проекту: Серед найактуальніших проблем сьогодення, які викликають гострий інтерес, палкі дебати й суперечки в найрізноманітніших спеціалістів (соціологів, психологів, філософів і т.д.), важливе місце посідає проблема старості.

Людині в будь-якому віці притаманні різноманітні потреби:

* ми хочемо любити й відчувати любов з боку інших, хочемо, щоб нас поважали;

* ми потребуємо піклування;

* у нас повинна бути улюблена справа й мета в житті;

* ми повинні отримувати нові враження й знання;

* нам необхідні сміх та веселощі як запорука щастя;

* необхідна матеріальна забезпеченість;

* ми хочемо бути психічно та фізично здоровими людьми;

* ми прагнемо бути частиною суспільства, у яке входять наші друзі й колеги.

Усі ці потреби та бажання притаманні й людям похилого віку. Проте у зв’язку з віковими та фізичними особливостями й можливостями людей даної вікової категорії, перелічені потреби й бажання можуть перерости у справжні проблеми. Люди похилого віку хочуть, щоб їх любили незалежно від будь-яких обставин, щоб вони були здоровими й щасливими в будь-якому віці. Тому в цей період їм так необхідна підтримка і допомога молоді.

В наш час інформаційних технологій, коли люди все більше віддають перевагу спілкуванню на відстані, необхідно виховувати в молоді такі морально – етичні цінності: людяність, співчуття ближньому, повагу до старшого покоління, формувати в учнів соціальну відповідальність, яка проявляється в турботі про благополуччя інших людей.

Термін реалізації проекту: постійно діючий проект.

Очікувані результати реалізації проекту:

- Банк даних про ветеранів Великої Вітчизняної війни та людей, постраждалих від голодоморів.

- Усвідомлення людьми похилого віку цінності прожитого життя; відчуття значимості та пошани з боку молодшого покоління.

- Отримання соціальної допомоги цільовою аудиторією.

-Популяризація проекту в засобах масової інформації.

Вплив проекту на місцеву громаду:

Усвідомлення людьми похилого віку цінності прожитого життя; відчуття значимості та пошани з боку молодшого покоління. Усвідомлення молоддю соціальної відповідальності, яка проявляється в турботі про благополуччя інших людей.

Можливості подальшого розвитку проекту:

Подальше розширення кола спонсорів для надання матеріальної допомоги цільовій аудиторії.

Можливості моніторингу результатів проекту: друковані матеріали по проекту (банк даних, індивідуальні картки, сценарії годин спілкування, статті в ЗМІ, протоколи засідання учнівського самоврядування).