31 січня учні разом із вчителями ХЗОШ № 142, а також за підтримки небайдужих людей, відвідали Областний дитячий будинок. Діти та персонал зустріли тепло та привітно. Гості подарували не тільки увагу та позитивний настрій, але й солодощі, речі, канцелярію та іграшки (зібрані спільними зусиллями дітей та батьків школи). Три години спілкування пролетіли непомітно. Вихованці дитячого будинку чекають нової зустрічи із своїми новими друзями.

29 січня в школі проведено години спілкування щодо відзначення Дня працівників пожежної охорони України.
З ініціативою щодо появи такого свята виступили самі працівники пожежної охорони. Перші пожежні частини на території нинішньої України з'явилися в січні 1841 року. Вони були сформовані на базі Старокиївської пожежної частини. До складу пожежної охорони увійшли 25 осіб. Потім там з'явилися перші професійні інструктори. За історичними даними, до кінця 1929 року в Києві працювало 9 пожежних частин, на укомплектуванні яких знаходилось 13 автомобілів.
День працівників пожежної охорони України відзначають люди небезпечної професії, які займаються захистом від вогню історичних пам'ятників, державних і спортивних об'єктів, комерційних компаній і т.д. Однією з головних заслуг винуватців Дня працівників пожежної охорони України можна назвати оперативну ліквідацію вогню на Чорнобильській АЕС у 1986 році.
Вітаючи співробітників пожежних формувань країни з Днем працівників пожежної охорони України, завжди згадують про їх самовідданості, сміливість і постійну готовність прийти на допомогу людям.

/Files/images/proxy.imgsmail.ru.jpeg

22 січня. Години спілкування, присвячені Дню Соборності України.
День соборності України відзначається з 1999 року. Тепер щороку 22 січня український народ святкує річницю з моменту підписання так званого акту «злуки», тобто договору про попереднє об'єднання УНР і ЗУНР.
«Шматок землі, ти звешся Україною.
Ти був до нас. Ти будеш після нас» — Ліна Костенко
Українська Народна Республіка була створена в січні 1918 року. В цей же час на території, яка раніше входила до складу Австро-Угорщини, утворилася Західноукраїнська Народна Республіка. Лідери нових держав зустрілися для визначення умов майбутньої злуки 22 січня 1919 року. Ця подія і поклала початок святкуванню Дня соборності України. Формально цей акт не втілився у створення незалежної держави, проте він став першим кроком до цієї історичної події, яка сталася вже в 1991 році з розпадом СРСР.
«Народ мій є! Народ мій завжди буде!
Ніхто не перекреслить мій народ!» — Василь Симоненко
В сучасній Україні значення Дня соборності не втратилося. Під час офіційних заходів, присвячених Дню соборності України, керівники держави наголошують на важливості єдності українських земель, яку необхідно зберігати й надалі, не піддаючись на переконання щодо ментальних відмінностей українського Сходу та Заходу.

/Files/images/123_собор.jpeg

20-21 січня. На виконання основних заходів Комплексної програми розвитку освіти м.Харкова на 2011-2015 роки, з метою стимулювання творчого розвитку учнів 10-11 класів, виявлення і підтримки обдарованої учнівської молоді, залучення школярів до активної участі у конкурсах, змаганнях, створення сприятливих умов для самовизначення, самореалізації, розвитку кожного школяря шляхом впровадження в систему суспільних і творчих стосунків, удосконалення всіх форм позакласної та позашкільної роботи з учнями в ХЗОШ №142 20-21 січня відбудеться шкільний етап міськоко конкурсу "Учень року - 2014".

15 січня. За підсумками акції «Допоможи Святому Миколаю" випущено тематичний випуск вісника учнівського саморядування. пропонуємо переглянути.

13 січня. Районне засідання координаційної ради "Лідер" проходить в приміщенні РУО 13 січня 2014 року. Від нашої школи участь у засіданні беруть Курасова Анастасія та Сомова Тетяна

13 січня. Випущено Вісник здоров'я "Бути здоровим - це модно!". Пропонуємо переглянути.

20 грудня. Члени учнівського самоврядування "Єднання" проводили бесіди щодо дня енергетика.
«Наш світ занурений у величезний океан енергії, ми летимо в нескінченному просторі з незбагненною швидкістю»— Нікола Тесла.
22 грудня своє професійне свято відзначають енергетики. День енергетика в Україні святкують у найбільш короткий світловий день року, що можна вважати досить символічним, зважаючи на роль працівників сфери енергопостачання в сучасному суспільстві.

«Любов — це енергія життя» — Роберт Браунінг
Робота енергетиків полягає в забезпеченні одного з найважливіших благ цивілізації — тепла і світла. Завдяки їхній щоденній праці в наших будинках, школах, лікарнях та дитячих садках створені умови для комфортного перебування. Історія появи Дня енергетика в Україні сягає своїм корінням в 60-і роки минулого століття, коли був започаткований День енергетика СРСР. Його призначили на 22 грудня на честь ухвалення в 1920 році Державного плану електрифікації Росії.
З 1980 року День енергетика СРСР відзначали у третю неділю грудня, тому багато організацій цієї галузі за звичкою відзначають своє професійне свято саме цього дня.
День енергетика в Україні відзначається разом із іншими країнами колишнього Радянського Союзу: Росією, Вірменією, Білорусією, Киргизстаном. Сьогодні вже стала обов'язковою згадка в привітанні співробітників енергетичної галузі про екологічно чисті джерела енергії.
«Не тримайся за злість, біль або страждання: вони крадуть твою енергію і перешкоджають коханню»— Леонардо Бускалья

14 грудня. Відбулося заключне засідання в цьому році дебатного клубу. Засідання проходили на базі ХЗОШ №142. Представники від нашої школи Курасова Анастасія та Сомова Тетяна учениці 10 класу

11-13 грудня. День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. В школі проведено години-спілкування щодо відзначення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. З корисними тематичними матеріалами можна ознайомитися тут. В шкільній бібліотеці оформлена тематична виставка літератури, яка приурочена до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

/Files/images/памятник ЧАЭС в Харькове.jpg

до 19 грудня. День Святого Миколая.У школі розпочато акцію "Допоможи Святому Миколаю". Члени учнівського самоврядування "Єднання" почали збір солодощів та іграшок для учнів школи -інтернату №14

10 грудня. Міжнародний день прав людини. Це свято було засноване 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН. Двома роками раніше ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, яка стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини.
«Знадобилися лютування тиранів, щоб винайти права людини. Знадобився Чорнобиль, щоб усвідомити небезпеку від погано обслуговуваних АЕС» — Бернард Вербер
Зокрема, засновники Міжнародного дня прав людини висловлювалися за розширення прав людини, активну пропаганду ідей рівноправності, соціальної відповідальності та взаємодопомоги. У Міжнародний день прав людини зазвичай згадують про механізми досягнення безпеки в суспільстві й зусиллях світового співтовариства щодо виховання підростаючих поколінь у дусі дотримання прав людини.
«Ми втратили баланс між правами та обов'язками. Сьогодні всі говорять про права, і ніхто не замислюється про обов'язки. Ми розвиваємося в дуже дивному напрямку»— Такеши Кітано
Головна мета Міжнародного дня прав людини — торжество в усьому світі понять свободи, безпеки й чесності людей по відношенню одне до одного. Сьогодні серед основних заходів, присвячених цьому дню, можна назвати засідання круглих столів, міжнародні конференції з питань дотримання прав людини, покази телевізійних програм відповідної тематики.
«Ваші права закінчуються там, де починається біль іншої людини» Андрій Кураєв

3 грудня. З 2 по 5 грудня в школі проведено години-спілкування до Міжнародного дня інваліда.
«Людина любить рахувати свої біди, але не рахує радостей» Ф.Достоєвський
Міжнародний день інвалідів щорічно відзначають 3 грудня. Ініціатором проведення цього символічного дня стала Організація Об'єднаних Націй, яка в 1992 році запропонувала заснувати таке свято на честь закінчення Десятиліття інвалідів, проголошеного в 1983 році.
Основною метою всіх заходів, які присвячені Міжнародному дню інвалідів, є інформування суспільства в напрямку підтримки людей з обмеженими фізичними можливостями. ООН закликає всіх діяти так, щоб соціальні умови життя інвалідів поліпшувалися і були комфортними для них.«Інвалідність — це не обділеність долею, це, скоріше, такий спосіб життя при обставинах, що склалися, і цей спосіб життя може бути дуже цікавим — і мені, і іншим» Олена Дунаєва.
У Міжнародний день інвалідів традиційно говорять про необхідність інтеграції інвалідів у активне громадське життя, політичну та економічну діяльність, культурне середовище і т.д.
Сьогодні ініціатори появи Міжнародного дня інвалідів хочуть домогтися повного соціального рівноправ'я інвалідів та звичайних членів сучасного суспільства не на словах, а в реальності. Формально ці цілі зафіксовані в спеціальній програмі дій стосовно до інвалідів, яка була затверджена в 1982 році членами Генеральної Асамблеї ООН.
«Часто для того, щоб жити, треба більше мужності, ніж щоб померти» В. Альфіері

22 листопада. Члени учнівського самоврядування "Єднання" провели бесіди по класам щодо заходів, які присвячені Дню пам’яті жертв голодомору (23 листопада 2013 року).
В Україні у День пам'яті жертв голодоморуі ( у 4-ту суботу листопада) щороку проводиться акція «Запали свічку» . Традиційно о 16.00 пам'ять загиблих під час геноциду українського народу вшановують хвилиною мовчання та встановлюють запалену свічку на підвіконня. У великих містах запалюють свічки також і на головних майданах. Повний перелік заходів, проведених у школі, можна переглянути тут.

21 листопада. Всесвітній день вітань Вітаємо Вас! Ця проста і нехитра дія знайома кожному з нас. Ми здійснюємо її, майже не замислюючись про це. Своїм привітанням ми розташовуємо до себе співрозмовника, відкриваємося перед ним, створюємо дружню обстановку. Привітанням можна показувати безліч почуттів та емоцій, своє особливе ставлення до людини. Ця проста дія універсальна і застосовуєтся до початку будь-яких ситуацій, надаючи позитивний вплив на будь-який процес. Вона виключає пасивність і є своєрідною акцією життєствердження.
Всесвітній день вітань став щорічно відзначатися починаючи з 1973-го року. За даними проекту DilovaMova.com, своїм виникненням він зобов’язаний двом братам - Брайану і Майклу Маккомак. Проживаючи в Сполучених Штатах Америки на піку холодної війни їм, як і іншим простим людям, неможливо було не відчувати ту гостру напруженість, яка панувала в той час між двома ядерними супердержавами. Відчуття ймовірності початку всесвітнього катастрофічного ядерного безумства було настільки високо, що багато людей просто не витримували цієї напруги і жахливої прийдешньої перспективи, кидаючись навіть в абсолютно комічні, як здається сьогодні крайнощі. Гнітюча і ворожа обстановка парила у повітрі.
Протестуючи проти такої тупикової ситуації, проявляючи свою громадянську позицію, вони знайшли простий і ефективний загальнолюдський спосіб боротьби з таким станом справ. Склавши листи зі щирими і привітними вітаннями, брати відправили їх у всі кінцівки світу. У текстах цих листів вони абсолютно не нав’язували ідеї боротьби за мир у всьому світі, лише просили одержувача просто привітати ще кого-небудь таким же чином, хоча б декілька людей ...
Ця чудова ідея знайшла відгук як серед керівників окремих держав, так і серед широкої маси простих людей. З цих пір щорічно 21-го листопада повсюдно став відзначатися воістину народний Всесвітній день привітань, день позитивного настрою і радісних емоцій.
У Євангеліє від Матвія в 5-му розділі 47-й вірш сам Бог відкриває сенс позитивної і життєствердної дії вітань. Вітайте один одного. Вітайте незнайомих Вам людей! Це надає тільки сприятливі наслідки, знімає напруженість, відкриває життю не тільки Вас, а й тих, кому адресовано Ваше привітання! Вітаємо Вас!

20 листопада. Члени учнівського самоврядування "Єднання" провели бесіди щодо відзначення Всесвітнього дня дитини.
Яка б не була розумна і талановита дитина, вона все ж потребує дорослу опіку й увагу, турботу, любов, захист і постійну підтримку. Ми люди і зовсім нелюдяно відмовляти нашим дітям у всьому цьому, особливо враховуючи ті реалії, які вперто супроводжують нас у нашому непростому світі.
Свято - Всесвітній день дитини виникло в середині минулого століття, а саме в 1954-му році, коли Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй затвердила свою резолюцію № 836 (IX), рекомендувавши всім країнам відзначати цей день, починаючи з 1956-го року. За даними проекту DilovaMova.com, спочатку дата святкування Дня дитини рекомендувалася виключно на розсуд кожної держави, яка визнає для себе доцільним відзначати цей день. Так, у колишньому СРСР, а зараз і в багатьох суверенних державах, виник Міжнародний день захисту дітей, який відзначається 1-го червня. Пізніше, 20-го листопада 1959-го року прийняли «Декларацію прав дитини». Потім, в 1989-му році, також 20-го листопада всесвітнім співтовариством була прийнята «Конвенція прав дитини» та питання з єдиної для всіх датою святкування цього дня було вирішено само собою. Тепер в офіційних документах всесвітньої організації об’єднаних націй фігурує саме ця дата.
Метою святкування Всесвітнього дня дитини є привернення уваги широкої громадськості, організацій та урядових установ до питань, спрямованим на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Актуальність проблем дитинства залишається високою, на жаль і до цього дня. Численні заходи та дії, навіть на законодавчому рівні, не в змозі повністю вирішити весь комплекс цих проблем, так як вони лежать швидше в моральній площині людського світогляду. Однак завдяки постійним загальним зусилям і заходам, що вживаються, йде успішне сприяння підвищенню активності у вирішенні безлічі з існуючих і виникаючих проблем нашого підростаючого покоління.
Дуже характерно, що саме у 20-е листопада відзначають своє професійне свято «День педіатра» і дитячі лікарі, які поклали на себе вирішення проблем здоров’я наших дітей.
У Всесвітній день дитини ми приєднуємося до цієї славної ініціативи і вітаємо всіх наших дітей! Вітаємо всіх, хто своєю працею і своєю наполегливістю зміцнює благополуччя підростаючого покоління, сприяє розвитку здорових стосунків і взаєморозуміння в цьому юному середовищі! Зі святом Вас, і нехай цей день залишить у Вас тільки приємні спогади!

18 листопада. Члени учнівського самоврядування "Єднання" провели бесіду щодо відзначення Всесвітнього дня телебачення.
17 грудня 1996 Генеральна Асамблея проголосила 21 листопада Всесвітнім днем телебачення в ознаменування дати проведення першого Всесвітнього телевізійного форуму в Організації Об'єднаних Націй.

16 листопада. на базі ХЗОШ №142 пройшло перше районне засідання дебатного клубу членів учнівського самоврядування. Від нашої школи присутні Курасова Анастасія та Сомова Тетяна (учениці 10 класу).

9 листопада. День української писемності та мови. Члени учнівського самоврядування "Єднання" 8 листопада провели бесіди з учнями щодо свята української писемності та мови.
Це свято було встановлено в нашій країні 9 листопада 1997 року, цього дня православна церква вшановує пам’ять святого преподобного Нестора-літописця.
Найвизначнішою працею Нестора-літописця є «Повість временних літ» — літописне зведення, складене у Києві на початку XII століття. Це перша у Київській Русі пам’ятка, в якій історія держави показана на широкому тлі світових подій.
Впродовж кількох століть український народ привчали до думки про нібито «вторинність» української мови, ретельно приховуючи від українців величезний масив української ж писемності, історії та культури, яка сягає глибокої давнини і нараховує багато тисячоліть.
За науковими розвідками лінгвістів, мова української народності почала формуватися ще у VI-IX столітті. Процес унормування загальнонародної української мови вчені відносять до ХІІІ-ХІV століття. У різні періоди літературна мова української народності поєднувала в собі елементи давньоруської писемної мови (Х-ХІІІ ст.), українсько-білоруської (ХІV-ХV ст.), слов’яноукраїнської, староукраїнської («простої мови»), церковнослов’янської (ХІV-ХVІІ ст.).
Інтенсивне формування нової української мови дослідники відносять до другої половини ХVІІІ-ХІХ століть. Зачинателем сучасної української літературної мови вважається І. П. Котляревський, а основоположником — Т. Г. Шевченко. Разом з розвитком писемного слова український народ став великою нацією, здатною вирішувати питання будь-якої складності й ваги.
Ще Вольтер писав, що всі основні європейські мови можна вивчити за шість років, а свою рідну мову треба вивчати все життя. Тому в 1989 році Верховна Рада УРСР надала українській мові статусу державної.
У день української писемності та мови стартує X Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Цей унікальний мовний марафон був зініційований великим українським меценатом і громадським діячем Петром Яциком, який усе життя прожив у Канаді, але завжди пам’ятав про рідну землю.

/Files/images/загруженное (1).jpg

4 листопада. Тиждень фінансової грамотності. Історія святкування Всесвітнього дня заощаджень розпочалася в італійському місті Мілан, коли 27 жовтня 1924 року представники ощадних банків із 29 країн зібралися на свій перший міжнародний конгрес ощадних банків (1st International Savings Bank Congress), який тривав до 31 жовтня. Саме в цей день один із його учасників – італійський професор Равізза запропонував щороку відзначати цей день як "Міжнародний день заощаджень" "на згадку про перші збори ощадних банківських інститутів усіх країн". За задумом організаторів, цей день має бути присвячений економії у широкому розумінні цього слова – від заощадження грошей до дбайливого ставлення до часу, речей, природних ресурсів тощо, а його метою проголосили стимулювання ідеї заощадження коштів та планування витрат. Автори ідеї пропонували, щоб у цей день усі банки були відкриті і населення мало змогу переводити заощадження на свої рахунки.
Торік в Україні вперше відбувся День заощаджень, у якому взяли участь близько двох десятків банків. У цей день вони пропонували своїм клієнтам особливі умови розміщення депозитів, а також додаткову інформацію про діяльність фінансових установ. Для громадян цей день став шансом підвищити рівень фінансової грамотності та покращити фінансовий стан своєї родини, а для банків – можливістю залучити нових клієнтів та збільшити довіру до своєї діяльності.
У цьому році традицію святкування продовжено – 31 жовтня в Україні відзначатиметься Всесвітній день заощаджень, а з 4 листопада розпочнеться Всеукраїнський тиждень фінансової грамотності.
У рамках Всеукраїнського тижня фінансової грамотності передбачається проведення освітніх заходів для різних вікових і соціальних груп населення за спеціально розробленими Національним банком України методичними рекомендаціями та сценаріями відповідно до цільових аудиторій з їх особливостями та сферою інтересів.

31 жовтня. Міжнародний день Чорного моря — день, який відзначається щороку. Нагодою для його встановлення стало те, що 31 жовтня 1996 року урядові організації Болгарії, Румунії, Росії, Туреччини, Грузії та України підписали «Стратегічний план дій із відновлення та захисту Чорного моря».
Необхідність захисту екосистеми Чорного моря виникла наприкінці 80-х, коли через величезний антропогенний вплив екологія моря опинилася в загрозливому стані. Зникла майже половина видів чорноморських риб, більшість з яких - цінні. Вторгнення різного роду "переселенців", яких занесли з баластними водами з інших екосистем Світового океану іноземні судна, значно погіршило ситуацію в Чорному морі. І таких проблем набралося чимало. Яка ж ситуація зараз?
Більше всього величезний стік забруднених вод у Чорне море вплинув на живі організми та рибу. З 50 видів чорноморських риб зараз залишилося тільки 27. Якщо декілька десятків років тому 60 відсотків зі всього вилову складали цінні види риб - білуга, кефаль, камбала, осетрові, то зараз це всього один відсоток. "Вселення" в Чорне море рапанів знищило майже повністю чорноморську устрицю.
Не зменшилася і кількість суден, які скидають баластні води, тим самим порушуючи існуючу конвенцію. Наприклад, тільки минулого року в Чорне море скинуто близько 11 мільйонів тонн баластних вод. Це, звичайно, величезне навантаження на екосистему. В результаті риби сьогодні виловлюється в Чорному морі майже на третину менше. Майже критична ситуація склалася і з чисельністю такого виду дельфінів, як азовка, хоча, за твердженням вчених, ще десять років тому цей вид був представлений значною кількістю не тільки у водах України, а й у водах причорноморських країн.
День Чорного моря запроваджувався насамперед з метою об’єднання активних та залучення нових учасників природоохоронного руху щодо захисту Чорного моря, широкого залучення громадськості до вирішення екологічних проблем, зміцнення міжнародного партнерства та просто святкування Дня спільного для всіх Чорного моря – моря нашої надії.
Майбутнє Чорного моря – в наших руках!Врятуймо наше Чорне море!
Врятуймо наше майбутнє!

28 жовтня. учні школи відвідали Меморіал Слави. Ця екскурсія присвячена 70-річчю визволення України від німецько-фашистських загарбників.

/Files/images/Меморіал_Слави_Харків.JPG

24 жовтня. в ХЗОШ №142 члени учнівського самоврядування "ЄДНАННЯ" провели бесіди до міжнародного Дня ООН.

«ООН створили не для того, щоб допомогти нам потрапити на Небо, а для того, щоб врятувати над від Пекла» — Уїнстон Черчілль

Міжнародний день Організації Об'єднаних Націй (День ООН) відзначається щЩорічно 24 Жовтня.
Цей день є річницею з моменту прийняття Статуту ООН — документу, який описує всі цілі та напрями в роботі Організації Об'єднаних Націй.
Серед найбільш важливих досягнень ООН, про які згадують в Міжнародний день Організації Об'єднаних Націй, можна назвати підписання декларації прав людини, яка з'явилася в грудні 1948 року.
Зараз до складу Організації Об'єднаних Націй входять 192 держави. Крім цього, вони є членами Генеральної Асамблеї ООН.
Всі вони відзначають Міжнародний день Організації Об'єднаних Націй. Це свято — частина Тижня Організації Об'єднаних Націй, що відзначається 20-26 жовтня. Усі заходи, які проводяться в День ООН, стосуються організації різних зустрічей, засідань круглих столів, виставок і т.д. У самій же Організації Об'єднаних Націй традиційно проводиться міжнародний концерт, а також інтерактивний телеміст між країнами.

«Наша мета полягає в тому, щоб створити умови, при яких всі люди зможуть максимально розкрити свої потенційні можливості та сприяти розвитку суспільства в цілому» — Кофі Аннан

«Право на розвиток є показником поваги всіх інших прав людини» — Кофі Аннан

/Files/images/oon.jpg

14 жовтня. Сьогодні, у день величного християнського свята Покрова Пресвятої Богородиці - берегині нашого народу, покровительки війська та козаків, ми відзначаємо День Українського козацтва.
Історія зберегла багато свідчень того, що саме завдяки козацькій звитязі український народ не лише вистояв у важкі часи, а й сформував засади своєї державності. У сучасній Україні багато продовжувачів та палких прихильників козацької ідеї. Численні козацькі товариства роблять вагомий внесок у збереження історичної пам'яті і національних традицій, послідовно плекаючи такі людські чесноти, як відданість Вітчизні, любов до рідного краю, хоробрість та мужність.
У нашій школі до Дня Українського козацтва, члени учнівського самоврядування "Єднання", допомогли в проведення годин-спілкування та ознайомили учнів початкової школи з історією козацтва.

/Files/images/48735472_i3.jpg

10 жовтня. о 15.30 на базі Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова відбулося перше заняття "Школи управлінської майстерності" за темою "Структура місцевого самоврядування. Організація управлінської діяльності в системі місцевого самоврядування". Від нашої школи на заняттях була присутня голова учнівського самоврядування "Єднання" Курасова Анастасія (10 клас).

/Files/images/Фото0644.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1845

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.