ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ДІТЕЙ ВДОМА ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

/Files/images/ПІД ЧАС КАРАНТИНУ.jpg

Діти вдома: поради батькам на період карантину

1. Заховати з поля зору потенційно небезпечні чи заборонені для користування предмети (запальнички, алкоголь, ліки, хімічні рідини, інструменти, тощо).

2. Важливо провести дитині інструктаж та нагадати про основні правила поведінки в побуті, наголосити, щоб вона не відчиняла двері незнайомцям, не гралась з вогнем та електроприладами.

3. Перевірити, чи знає дитина ваш телефон та телефони екстрених служб напам’ять – все одно запишіть їх.

4. Змоделювати різні ситуації поведінки дитини (незнайомець дзвонить у двері, діти кличуть гратися на вулицю, чутно підозрілий запах та інші).

5. Обговорити періодичність зв’язку – наприклад, зідзвонюватися кожну годину або присилати повідомлення у месенджерах.

6. Підготувати для дитини цікаве завдання, щоб їй було чим зайнятися на самоті.

7. Скласти разом розпорядок дня (графік прийняття їжі, вивчення уроків).

8. Розказати про небезпеки в мережі Інтернет, якщо доцільно, то обмежте доступ до певних сайтів.

9. Нагадати про правила або заборони відкриття вікон та балкону, а також встановіть перелік дозволених для користування електроприладів.

10. Попросити дитину не розповідати друзям і стороннім, про те, що вона залишилась вдома сама.

11. Домовитися, що дитина не буде відповідати по телефону на дзвінки від незнайомців.

12. Заручитися допомогою близьких або роботодавця, щоб у невідкладному випадку хтось з дорослих міг терміново приїхати до дитини.

Чим якіснішу підготовчу роботу ви проведете, тим більш впевненою буде ваша дитина, а ви будете більш спокійними.

Крім того, нагадуємо, про відповідальність батьків перед законом. Відповідно до чинного законодавства, якщо з дитиною, яка молодше 14 років, що-небудь трапиться або вона здійснить будь-яке правопорушення, то за її дії будуть відповідати батьки.