Як виховати добру людину. 15 кроків.
Поради батькам.

Нинішній час для досягнення щастя особливо потребує сильних особистостей. Сила їх у доброзичливості та вмінні контактувати з іншими людьми, у здатності програвати, не оздоблюючись, спостерігати за успіхом друга, не заздрячи. І сила ця — сила добра. Ця сила іншого ґатунку, ніж зло та агресія. Вона здатна принести дитині щастя. Не тиском і владою, не покаранням та страхом, а силою доброзичливої уваги до дитини та її проблем можна допомогти їй позбутися озлобленості та агресивності. Справді сильною особистістю є особистість відкрита, доброзичлива, добра. Це вже залежить від Вас, шановні батьки!

1. Любіть дитину. Не забувайте про тілесний контакт із дитиною. Знаходьте радість у спілкуванні з дітьми.
2. Безпосереднє спілкування з дорослими, приклад дорослих, наслідування їх — суттєвий фактор морального формування особистості.
3. Значну роль відіграє вплив дорослих на адекватне ставлення дитини до недоброго та доброго, на формування правильних моральних оцінок.
4. Критеріями для моральної оцінки є ті моральні норми, правила, які висувають дорослі до власних дітей.
5. Діти виховуються не лише на добрих прикладах, а й на прикладі активного подолання поганого. Стимул пробуджує в дитині бажання здійснювати той вчинок, якого від нього чекають дорослі. Тому не можна вважати моральними ті вчинки, що здійснюються через боязнь покарання, через власну вигоду.
6. Хай не буде жодного дня без прочитаної книжки.
7. Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мовлення. Цікавтеся справами і проблемами дитини.
8. Акцентуйте увагу на розумінні мотивів моральної поведінки, ролі вольової умови, значенні ситуації самостійного морального вибору
9. Дозволяйте дитині малювати, розфарбовувати, вирізати, наклеювати, ліпити.
10. Відвідуйте театри, організовуйте сімейні екскурсії містом.
11. Надайте перевагу повноцінному харчуванню дитини, а не розкішному одягу.
12. Привчайте дітей до самообслуговування і формуйте трудові навички та любов до праці.
13. Не робіть із дитини лише споживача, хай вона буде рівноправним членом сім'ї зі своїми правилами і обов'язками.
14. Пам'ятайте, що діти — не просто продовжувачі наших особистих умінь та здібностей. Кожна дитина має право на власний вияв своїх потенційних можливостей і на свою власну долю.
15. Пам'ятайте! Дитина, що сповненою зла і агресії, менш щаслива, ніж дитина доброзичлива.

З повагою, педколектив ліцею