ЗАХИСТИМО КОЖНУ ДИТИНУ!

Станом на 03.09.2021 р. на обліку в ХЗОШ №142 знаходяться 119 дитини пільгового контингенту

діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування 5
діти-напівсироти 10
діти, реєстрація яких проведена згідно ст.135 Сімейного Кодексу України 18
діти з інвалідністю 10
діти з багатодітних родин 47
діти з малозабезпечених родин 5
діти, батьки яких загинули під час виконання службових обов’язків (працівників правоохоронних органів, військовослужбовців, у т.ч. у зоні проведення АТО/ООС, шахтарів, журналістів) 1
діти, батьки яких беруть участь в АТО, є учасниками бойових дій на території проведення АТО 10
діти з сімей внутрішньо переміщених осіб 13

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ УЧНІВ !

Дитинство – найважливіший період у становленні особистості. Саме тоді людина потребує найбільшої уваги та захисту. Від ставлення до дітей, розуміння їхніх проблем, інтересів та потреб, стану охорони дитинства залежить доля кожної людини і розвиток суспільства загалом.

Охорона дитинства – система державних та громадських заходів, спрямованих на забезпечення повноцінного життя, всебічного виховання і розвитку дитини та захисту її прав.

ПАМ’ЯТАЙ

Конвенція ООН про права дитини визначає, що жодна дитина не може бути об’єктом незаконного посягання на її честь і гідність. Дитина має право на законний захист від такого втручання або посягання:

* ніхто не може тебе ображати!

* Ніхто не може тебе принижувати!

* Ніхто не може над тобою знущатися!

* Ніхто не може тебе бити!

Твої права записані у:

* Конвенції ООН про права дитини;

* Конституції України;

* Законі України «Про охорону дитинства»;

* Законі України «Про освіту»;

* Законі України «Про загальну середню освіту».

Жоден учень, вчитель, батьки або стороння людина не може (ЗУ «Про освіту» зобов’язує педагогічних працівників поважати гідність дитини, учня, студента; захищати дітей від будь-яких форм фізичного або психічного насильства):

* Ображати або принижувати тебе;

* Ставити в куток;

* Смикати за волосся;

* Бити.

Якщо тебе образили у школі, ти можеш (Закон України «Про освіту» покладає забезпечення безпечних умов навчання у навчальних закладах на їхнього власника або керівника навчального закладу):

* Попросити захисту у вчителів, які повинні захищати від погроз та насильства з боку інших учнів, педагогів та будь-яких дорослих;

* Звернутися до директора, який повинен зобов’язати вчителів захищати тебе.

Якщо тебе образили на вулиці, ти можеш попросити захисту у (Згідно із Законом України «Про охорону дитинства» діти мають особисто звернутися до органу опіки та піклування, служби у справах неповнолітніх, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, інших уповноважених органів за захистом своїх прав, свобод і законних інтересів та зі скаргами про їх поручення):

* Батьків;

* Вчителів;

* Співробітника поліції;

* Інших дорослих.

Якщо тебе образили вдома, ти можеш звернутися до:

* Директора;

* Вчителів;

* Соціального педагога;

* Поліції.

Не ображай інших! За вчинені правопорушення до тебе можуть застосувати:

* Штраф,

* Громадські роботи у вільний від навчання час;

* Арешт;

* Позбавлення волі.

Пам’ятай про відповідальність перед законом! Якщо ти вчинив правопорушення до 14 років, за це каратимуть твоїх батьків. Саме вони мають відповідати за дії, якими ти зашкодив іншій людині. З 14 років за завдану шкоду ти відповідаєш самостійно, а також несеш кримінальну відповідальність за тяжкі злочини.